Genel

Harry Potter ve ölüm Yadigarları Bölüm 1

KASIM 19, 2010


Sonunda beklediğim film vizyona girdi. Filmin bayrama denk gelmesi kötü oldu aslında bayram ziyaretleri nedeniyle ikinci gün gidebildim. Son kitabı 2 bölümde çekecekleri için diğerlerine göre daha geniş almışlardı ama yine de bazı kavramlar, kişiler için izleyicinin kitabı okuması gerekiyordu. David Yates'n 3. kez yönetmen koltuğunda olması da filmi daha başarılı yapmış bence.
Filmi güzel yapan bir önemli şey de sinema salonudur bende dedim ki cinebonus iyidir, kalitelidir gittim birde demesinler mi alt yazılı seçeneğimiz yok çok kızdım. O kadar salonunuz var, filmde uyarı var 7 yaş üstü ve 13 yaşından küçükler ailesiyle birlikte izlemeli diye çocuk filmi de değil yani hadi onu da geçtim bizi düşünmesinler Adana'da incirlik var orada yaşayan Amerikalılar var onlar da bu filmi izlemek isteyecekler. Cinebonusu kınadım yani.
Dublaja gelince ne kadar ses tonuna yaklaşmaya çalışsalar da gerçeği gibi olmuyor ayrıca Ron'un seslendiren çok kötü seslendiriyor. Bir de bunlar kitap çevirisine bakmadan mı çevirmişler anlamadım. Cinlere elf demişler doby'e elf dedi ben kaldım öyle yazık dedim yüzüklerin efendisindeki elflere hakaret etmişler resmen.
Film güzelse de dublaj filmi batırmıştı alt yazılı izleme şansı olanlar kesinlikle alt yazılı izlesinler

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme